Extraportfel czy Lendon? – opinie i recenzja pożyczek w CreamFinance.

Extraportfel to dosyć nowa marka na rynku pożyczek internetowych. Nie jest to jednak nowa firma. Platforma ta należy bowiem do spółki CreamFinance Polska, znanej z innej marki pożyczek, a mianowicie Lendon.

Nowa platforma różni się nie co od Lendon. Poza tym w kwestii pierwszej pożyczki oferta Extraportfel jest nieco lepsza. Do niedawna Lendon oferował pierwszą pożyczkę za darmo do kwoty 1500 zł. Na dzień dzisiejszy w obu platformach możemy skorzystać z gratisowej pożyczki dla nowych klientów do kwoty 2000 zł. Co jest najwyższą kwotą darmowej pożyczki na rynku. W prawdzie jedna inna firma, będąca właścicielem takich marek jak NETCredit i INCredit również oferuje 2 tys. zł dla pierwszej darmowej pożyczki dla nowych kleintów, ale w praktyce raczej nie pożyczą nam takiej kwoty (w ramach testów wypełniliśmy kilka wniosków w NetCredit i Incredit i najwyższą kwotą jaką nam zaproponowano było 800 zł). Także spokojnie możemy stwierdzić, że na dany moment w Extraportfel i Lenodn uzyskamy najwyższą kwotę pierwszej darmowej pożyczki.

Natomiast jeśli chodzi o maksymalny okres spłaty to Extraprotfel ma lepszą ofertę pierwszej pożyczki, bowiem możemy tu pożyczyć pieniądze za darmo na okres do 45 dni, a w przypadku Lendon tylko 30 dni. Dlatego jeżeli chcemy skorzystać z pierwszej pożyczki to lepiej wybrać Extra Portfel, bo zawsze ten dłuższy okres może się przydać. Nawet jeśli teoretycznie nie przewidujemy tak długiej pożyczki, to lepiej mieć zawsze kilka dni zapasu na wszelki wypadek. Więc lepszą ofertą zdecydowanie wydaje się Extraportfel.

extraportfel
Źródło: http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/extraportfel-opinie-lendon.html

Opinie o Extraportfel w sieci są całkiem dobre, ale jest to nowa marka, więc może się to jeszcze zmienić z czasem. Przy czym obie marki jak na firmy pożyczkowe mają dosyć dobrą opinię. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych firm, nie każdy wyraża się pozytywnie. Znajdą się też niezadowolone osoby, jak zawsze.

Pożyczki poza promocją

W celu miarodajnego porównania sprawdziliśmy jak wygląda pożyczką poza kwotą promocyjną, czyli dla pożyczki 2500 zł. Ze względu na fakt, że w Lendon maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki wynosi 30 dni, również taki okres wybraliśmy dla Ekstra Portfel.

W efekcie dla takiej pożyczki w Lendon uzyskamy RSSO na poziomie 1804% (koszt 705 zł, a kwotę do spłaty 3205 zł. Z kolei w Ekstraportfel dla takiej pożyczki RRSO wyniesie 1750% (koszt: 678 zł, a kwota do spłaty 3198 zł). Jak widać również poza promocją oferta Extraprotfel jest odrobinę lepsza. Po RRSO mogłoby się wydawać, że całkiem sporo. W końcu mamy tu różnicę ponad 50%, ale to jest pożyczka krótkoterminowa i jak widać po kwocie do spłaty i koszcie pożyczki, różnica wynosi zaledwie 7 zł. Tym samym można stwierdzić, że w przypadku pożyczek poza promocją prawie nie ma różnicy. Oczywiście decydując się na jakiś konkretny wariant pożyczki, warto sprawdzić obie, a także porównać z innymi firmami, bo wybór jest naprawdę duży, a konkurencja działa na korzyść klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.